درباره ما

((مومن مانند زنبور عسل است; اگر با او کنار بیایی و همکاری کنی او هم سودمند است، اگر از او اندرزی بپرسی برای تو سودبخش است، اگر در کنار او بنشینی برای تو سودآور است، همه چیز او سودمند است چون همه چیز زنبور عسل (عسل، گرده، ژله رویال و …) سودمند است.))

رسول اکرم (س)

عسل به دلیل ارزش دارویی اش به مدت هزاران سال توسط تمدن های مختلف استفاده می شده است. بقراط پدر علم پزشکی، استفاده های دارویی عسل را نوشت. همه متون اصلی مذهبی فواید عسل در تندرستی را خاطر نشان کرده اند. عسل خام (فرآوری نشده) فقط یک غذای سالم نیست. زمانی که به صورت خوراکی مصرف میشود و با به صورت موضعی استعمال میگردد یک داروی قوی است. اثر مطلوب عسل خام به عنوان یک داروی طبیعی برای طیف وسیعی از بیماری ها در پزشکی عمومی شناخته شده است و معروف است و کم کم در حال مستند سازی در مقالات علمی جدید می باشد.

عسل جزء مهمترین کالاها در تجارت، عنصر مهمی در غذا، دارو، نوشیدنی و مراسم آیینی مذهبی در دوران باستان بوده است و چرا نباشد؟ هیچ غذایی خالص تر از آن در جهان وجود ندارد. به راحتی قابل هضم است. منبع غنی انرژی است و بسیار خوشمره می باشد. در بسیاری از کشورها از عسل به خاطر ویژگی های دارویی اش استفاده میشود. زنبور عسل تنها حشره ای است که غذای ارزشمندی تولید میکند و ما میخوریم و بسیار از آن مصرف میکنیم. هر ساله حدود 1/5 میلیون تن از این ماده غذایی در سراسر جهان تولید و مصرف میشود.

مروری بر تاریخچه و وضع زنبورداری در ایران

زنبورداری در ایران سابقه دیرینه داشته و یکی از حرفه های اصیل و قدیمی ایرانی ها است. دشته مفرغی منقش به شکل زنبور عسل و متعلق به هشتصد سال قبل از میلاد که در لرستان به دست آمده است و اکنون در موزه شهر بروسکل نگهداری میشود، معرف قدمت آشنایی ایرانی ها با این حشره مفید است.

با جستجوی کلمه عسل و احتمالا زنبور عسل در اشعار به خصوص شعرهای بسیار قدیمی می توانیم از وجود قدمت زنبور عسل در کشور بیشتر مطلع گردیم چون اگر کلمه عسل در ادبیات ایران پیدا میشود خود به خود دلیل بر این است که زنبور هم در زمان نوشتن آن متون وجود داشته است. هرچه این ادبیات قدیمی تر باشد نشان دهنده قدیمت زنبور عسل در این کشور خواهد بود.

اما سابقه زنبورداری در شمال ایران به خصوص مازندران و در منطقه دودانگه دهستان بنافت از قدیم مورد توجه مردم منطقه بوده است.

متاسفانه در دنیای امروز و با وجود سرعت و سهولت فضای مجازی، شاهد انتشار اطلاعات نادرست و غیر علمی زیادی درباره تشخیص عسل طبیعی از غیرطبیعی هستیم که این موضوع علاوه بر اینکه کار را برای صاحبان فن دشوارتر میسازد، مصرف کنندگان را نیز در تهیه این ماده غذایی مهم و حیاتی دچار مشکل میکند.

لطفا به اطلاعات غیر حرفه ای و نادرست افراد و سایتهای مختلف در مورد تشخیص عسل طبیعی و تقلبی توجه نکنید.

تنها راه تشخیص انجام آزمایشات کامل برای کلیه پارامترهای موجود در عسل ( نه فقط ساکروز) می باشد که هزینه زیادی دارد. ( همه نمونه های بسته بندی شده عسل بنافت توسط آزمایشگاه تخصصی کنترل کیفیت عسل تایید شده اند).

رنگ، بو، طعم، مزه و حالت ظاهری عسل، نشان دهنده طبیعی یا غیر طبیعی بودن آن نیست.

خوشمزه بودن یا نبودن عسل طبیعی در برابر خواص معجزه آسای آن هیچ اهمیتی ندارد.

عسل طبیعی رس میبندد ولی زمان و نوع رس بستن (کریستاله شدن) آن بسته به پوشش گیاهی و شرایط آب و هوایی هر منطقه متفاوت است.

عسل طبیعی پس از رس بستن، تنها ماده غذایی است که هرگز فاسد نمیشود.

نوآوری در بسته بندی:

عسل بنافت به شماره ثبت 377397 مفتخر است که با اولویت حفظ کیفیت و سلامت محصول و بعلت اهمیت عرضه آن به صورت شکیل و کاربردی، ترکیبی از اصولی ترین روش های سنتی و مدرن در امر تولید و بسته بندی را با ذوق و هنر ایرانی در هم آمیخته است.

X